Okul Bilgisi

ELS - LARAMIE

ABD’nin en iyi okullarından olan ELS’nin 45 merkezinden biri olan ELS/Laramie, University of Wyoming (UW)’in çekici kampüsünde yer alır ve şehir merkezindeki iş yerlerinden, alışveriş ve eğlence merkezlerine kısa yürüyüş uzaklığındadır. Laramie, ucuzluğu, temizliği ve sıcakkanlı insanlarıyla ünlü bir Batı kasabasıdır. Maceracı ruha sahip ve Batı Amerika ruhunu keşfetmek isteyen öğrenciler için harika bir yerdir. ELS/Laramie, Rocky Mountain ve Yellowstone National Parks’a yakındır ve kayak, kar arabası turları, köpüklü su raftingi, at binme ve rodeo gibi spor aktiviteleriyle tanınır.

Okulun her ay başlangıcı mevcuttur. Okulun yarı yoğun, yoğun ve akademik amaçlı yoğun İngilizce kursları vardır. Dil eğitimi sonrasında herhangi bir ABD Üniversitesinde Lisans veya Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrenciler akademik amaçlı yoğun İngilizce programına katılmak zorundadırlar. Akademik amaçlı yoğun İngilizce programını başarı ile bitiren öğrenciler ELS’nin anlaşmalı olduğu 600 üniversiteye TOEFL’sız giriş yapabilirler. ELS Bristol kampüsünde genel İngilizce programları haricinde sınav hazırlık kursları da verilmektedir. Merkez hem TOEFL hem de IELTS sınav merkezidir.

Okul konaklama olarak aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi ayarlaması yapmaktadır. Yurt için 250 USD depozito almaktadır. Konaklamalar okula minimum 20, maksimum 40 dakikalik otobüs mesafesinde ayarlanır. Aile yanı konaklama da hafta da 7 öğün yemek ve tek kişilik oda organize edilir. Öğrenciler için okulda öğrencilerin ücretsiz kullanabileceği internet ve kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.

Dosyalar