Okul Bilgisi

RENNERT INTERNATIONAL

Rennert International Amerika’da kurulmuş ve 40 yıla yakın süredir faaliyet gösteren kaliteli dil okullarındandır. Okulla ilgili tüm detayları okulun pazarlama yöneticisi Peggy Marion yaptığımız görüşmede anlattı.

Kuruluşunuzun tarihi hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Rennert International New York şehrinde Cèsar Rennert tarafından 1973 yılında kurulmuştur. Bugün New York dışında Miami’de ve son gözdemiz İstanbul’da okullarımız bulunmaktadır. Rennert’in Genel İngilizce programlarında sınıflar en fazla 10 öğrenciden oluşmaktadır, Profesyonel İngilizce sınıflarında ise maksimum 5 öğrenci vardır. İngilizce eğitimi konusunda öncü ve iletişimsel yaklaşımı benimsemeye çalışıyoruz. New York okulumuzda öğrencilerimiz İngilizcelerini geliştirirken bir yandan dans, moda, film yapımı gibi farklı konular üzerinde kendilerini geliştirme imkanı bulabilmektedirler.

Okulunuzdaki öğrenci sayısı ve uluslararası öğrencilerin oranı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dünyanın her yerinden çok sayıda öğrenciye eğitim vermekteyiz. Kış döneminde 300 öğrencimiz bulunurken bu sayı yaz dönemlerinde 650’ye kadar çıkabilmektedir.

Uluslararası öğrencilere ne tür imkânlar sunuyorsunuz?

Tüm Rennert okulları öğrencilerine geniş aktivite olanakları sunmaktadır, öğrenciler şehrin kültürünü ve sosyal olanaklarını bu yöntemle keşfedebilirler. Bunlara ek olarak ücretsiz akşam derslerimiz ve hafta sonu gezilerimiz bulunmaktadır.

İkinci Dil olarak İngilizce programınız mevcut mu?

Bizler İngilizce dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış bir okuluz. Rennert New York şubesinde aynı zamanda çeşitli dillerde akşam sınıfları da mevcuttur.

Okulunuzun bulunduğu şehir hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

New York şehri dünyanın kültürel, finansal ve sanatsal başkentidir. Hiç uyumayan şehir Broadway şovları, spor etkinlikleri, alışveriş seçenekleri, restoranları ve sınırsız eğlence yaşamı sunmaktadır.

Miami plajları ve güneşiyle sizlere çok kültürlü bir deneyim sunmaktadır.

Okulunuzun bulunduğu çevre ve olanaklarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Rennert New York, Manhattan’ın doğu Midtown bölgesinde yer almaktadır. Burası ulaşım kolaylığı, Fifth Avenue, Times Square, alışveriş seçenekleri ve gece yaşamı konusunda zengindir. Rennert Miami St. Thomas Üniversitesi içerisinde bulunmaktadır, Amerikan üniversite yaşamını yaşamak isteyen ve hatta üniversiteye giriş konusunda deneyim kazanmak isteyen öğrencilere önerilebilir.

Burs olanaklarınız nelerdir?

Özel kampanyalarımız hakkında ayrıntılı bilgiyi Atlas ofislerinden edinebilirsiniz.

En çok rağbet gören programınız nedir?

Rennert’in İngilizce eğitiminin yanında sunduğu sanat artı dans, moda artı film yapımı programları en çok tercih edilen programlardır. Yeni olarak başlattığımız 50 saatlik makyözlük sertifika programımız da yoğun ilgi görmektedir. Bunlara ek olarak İngilizcelerini öğrenirken New York çalışma ortamında deneyim kazanmak isteyen öğrencilere yönelik staj programımız da öğrenciler tarafından ilgi çekmektedir.

Giriş şartları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Genel İngilizce programları için bir giriş şartı bulunmamaktadır. Profesyonel İngilizce programları için telefon mülakatı ile birlikte upper-intermediate seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir.

Programlarınızın baslangıç tarihleri nelerdir? Başvurmak isteyen öğrenciler için ne kadar süre önce başvurmalarını tavsiye edersiniz?

Genel ve Profesyonel İngilizce programları her pazartesi günü başlamaktadır. Konaklama seçenekleri hakkında daha fazla seçeneğe sahip olmak için mümkün olan en erken tarihte öğrencilerin başvurmalarını tavsiye ederim.

Konaklama ve eğitim ücretleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu konu için fiyat listesine bakınız.

Bunlara ek olarak dergimiz okuyucularına belirtmek istedikleriniz var mı?

Rennert TESOL Sertifika programını sunmuş olmaktan dolayı gurur duymaktadır. World Learning Üniversitesi tarafından desteklenen 6 haftalık bu program uluslararası tanınırlığı olan İngilizce öğretmeni yetiştirmektedir. Ayrıca 13-17 yaş arası öğrencilere yönelik İngilizce eğitiminin yanında spor, liderlik ve sinema konularında da eğitim çalışmaları bulunan Summer Plus programımız mevcuttur.

Adres

Rennert MiamiAttn: Admissions Department16401 NW 37 AvenueMiami, FL 33054 USA

Telefon

(1) 305-622-7300

Faks

(1) 305-622-7010