Okul Bilgisi

ELS - MIDDLE TENNESSEE STATE UNIVERSITY

ABD’nin en iyi okullarından olan ELS’nin 45 merkezinden biri olan ELS/Nashville, Murfreesboro şehrinde, Nashville’in hemen güneyinde Middle Tennessee State University (MTSU)’nin güzel kampüsünde yer alır. Eyaletin lisans eğitimi veren en büyük üniversitesi olan MTSU, yakın zamanda yenilenmiş eğlence merkezi ve en son gelişmelere uygun hazırlanmış kütüphanesiyle, ELS öğrencilerini davet ediyor. Dünya çapında “ABD’nin Müzik Şehri” olarak tanınan Nashville çevresinde kendine has country müziği ve güneylilerin misafirperverliğini hissedeceksiniz. Murfreesboro ve Nashville, Tennessee’deki en büyük perakende satış/alışveriş bölgelerinden biridir.

Okulun her ay başlangıcı mevcuttur. Okulun yarı yoğun, yoğun ve akademik amaçlı yoğun İngilizce kursları vardır. Dil eğitimi sonrasında herhangi bir ABD Üniversitesinde Lisans veya Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrenciler akademik amaçlı yoğun İngilizce programına katılmak zorundadırlar. Akademik amaçlı yoğun İngilizce programını başarı ile bitiren öğrenciler ELS’nin anlaşmalı olduğu 600 üniversiteye TOEFL’sız giriş yapabilirler. ELS Bristol kampüsünde genel İngilizce programları haricinde sınav hazırlık kursları da verilmektedir. Merkez hem TOEFL hem de IELTS sınav merkezidir.

Okul konaklama olarak aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi ayarlaması yapmaktadır. Yurt için 250 USD depozito almaktadır. Konaklamalar okula minimum 20, maksimum 40 dakikalık otobüs mesafesinde ayarlanır. Aile yanı konaklama da hafta da 7 öğün yemek ve tek kişilik oda organize edilir. Öğrenciler için okulda öğrencilerin ücretsiz kullanabileceği internet ve kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.


Adres

820 Fairview AvenueMurfreesboro, TN 37130

Dosyalar