Okul Bilgisi


INTRAX - SAN FRANCISCO

Amerika ve Kanada'da şubeleri olan dil okulu Intrax'da uygun fiyata kaliteli eğitim alabileceğiniz bir seçenek. Okul yetkilisi Jean Kim ile yaptığımız görüşmede sizler için birçok bilgi edindik

1) "Intrax International Institute" hakkında genel bir bilgi verebilir misiniz?

"Intrax International Institute", dünyanın 80 ülkesinde faaliyette bulunan uluslararası eğitim ve kültürel değişim programına kendini adamış bir kuruluşlar ailesi olan "Intrax Cultural Exchange" kurumunun bir şubesidir. "Intrax International Institute"; San Francisco, San Diego, Chicago ve Vancouver’da bulunan merkezlerinde her yıl 8000’den fazla öğrenciyi ağırlayan İngilizce eğitimi veren özel bir dil okuludur. 1993’ten beri; uluslararası öğrencilere ESL (İkinci dil olarak İngilizce) dersleri, TOEFL ve TOEIC sınavlarına hazırlık, İş İngilizcesi, staj ve gençlik programlarının içinde bulunduğu kaliteden ödün vermeyen İngilizce programları sağlamaktadır. Müfredatımız, ESL alanında doktora yapmış akademik personel olarak çalışan deneyimli kişiler tarafından hazırlanmıştır. Alanında uzman öğretmenlerimiz çağdaş eğitim metotları ve dil öğrenme sürecini hızlandıracak şekilde tasarlanmış sınıf içi materyaller kullanmaktadırlar. Cana yakın personelimiz, öğrencilere mümkün olan en iyi destek ve yardım sağlamaktadırlar. Modern merkezlerimizde öğrencilere rahat ve güvenli bir çalışma ve öğrenme ortamı sağlanmaktadır. Merkezlerimiz Kuzey Amerika’nın en heyecan verici dört şehrinin kalbinde yer almaktadır. 

2) Sınıflar ve öğrenci profili hakkında bilgi verebilir misiniz?

Her sınıfta en fazla 12 öğrenci bulunmaktadır. Dolayısıyla okuldaki toplam öğrenci sayısı;

San Francisco: 250

San Diego: 150

Chicago: 215

Vancouver, Kanada: 160 yetişkin & 30 gençler

Okulumuzda sadece uluslararası öğrenciler vardır. Öğrencilerin çoğunluğu: Brezilya, Kore, Japonya, Fransa, Moğolistan, Tayvan, Meksika, Türkiye, Arjantin, Tayland, Almanya’dan gelmektedir.

3) İngilizce dil eğitimi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Uluslararası öğrenciler için ESL kurslarımız mevcuttur. Bu kurslar "Başarı için Eğitim" dediğimiz kurslardır ve 3 seviye sunulmaktadır. Standart (haftada 20 ders), Yoğun (haftada 28 ders) ve Çok yoğun (haftada 35 ders) programlar bulunmaktadır.

4) Intrax merkezleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Her merkezde çok canlı ve enerjik bir ortam vardır. Bütün okullarımız popüler şehirlerin merkezinde, önemli turistik yerlerden ve alışveriş ile yemek yeme alanlarından sadece dakikalar uzaklığındadır.

San Francisco: San Francisco engebeli sokakları, yumuşak Kaliforniya iklimi, eski moda tramvayları, Alcatraz Adası, Golden Gate Köprüsüyle bilinir. Kozmopolit kültür ve Kaliforniya mutfağıyla tanınan San Francisco, dünyanın önde gelen seyahat noktasıdır. San Francisco’daki dil okulumuz şehir merkezinde ünlü alışveriş merkezi "Union Square" ve Financial District’ e yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Çevresinde çok fazla müze, sanat galerisi, sinema, tiyatro, alışveriş merkezleri ve çok çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Her türlü toplu taşımayla çok rahat ulaşılabilir.

San Diego: Mükemmel bir kıyı şeridi, iklimi ve kumsalıyla San Diego eşsiz bir Güney Kaliforniya kıyı şehridir. Hollywood, Disneyland ve Los Angeles’a çok yakın olan San Diego Intrax’ta her zaman eğlence için vaktiniz olacaktır. San Diego’daki okulumuz Little Italy’de şehir merkezinde John Hancock Binası’nda bulunmaktadır. Alışveriş merkezlerine, restoranlara, sanat galerisi, müzelere ve canlı gece hayatına yürüme mesafesindedir. Her türlü toplu taşımayla ulaşım çok rahattır.

Chicago: Müzik, sanat, mimari, canlı gece hayatı ve kültürüyle Chicago, dünyanın en gözde şehirlerindendir. Grant Park’ta ücretsiz jaz dinleyebilir, ünlü Sears Kulesi, Field Müzesini ve Chicago Sanat Enstitüsü’nü ziyaret edebilir ve bu tarz aktivitelerle İngilizce öğreniminizi hızlandırabilir ve Amerikan kültürünü öğrenebilirsiniz. Chicago’daki okulumuz, şehir merkezinde Michigan Caddesi’ nde alışveriş bölgesinin merkezinde Milenyum Park karşısındadır. Alışveriş merkezleri, restoranlar, sinema, müzeler ve parklar diğer bütün merkezlerimizde de olduğu gibi yürüme mesafesindedir. Toplu taşımayla okula ulaşım çok rahat ve kolaydır.

Vancouver (Kanada): Dünyada Vancouver’da olduğu gibi büyük şehir karmaşasını eğlenceyi birleştiren ve başka bir yer daha yoktur. Dünyanın en güvenli ve en temiz şehirlerinden biri olarak bilinen Vancouver’da çok fazla aktivite çeşitliliği vardir. Downtown Vancouver’da Robson Sokağına yürüme mesafesinde olan okulumuz alışveriş merkezleri, sanat galerileri ve müzeler, kafeler, restoranlar ve spor tesislerinin de çok yakınındadır. Okula her türlü ulaşım imkânı mevcuttur.

5) Okullarınızın öğrencilere sunduğu sosyal imkânlar nelerdir?

Bütün okullarımız şehir merkezindedir.

Bilgisayar laboratuvarları

Öğrenci salonu

Kablosuz internet

Çalışma odaları

Langırt masası, masa tenisi, bilardo masası, video oyunları

Kütüphane

IBT TOEFL test merkezleri

Öğrenciler için mutfak/mikrodalga fırın

Kahve makinesi

Danışma odaları/öğrenci servisi

Adres

Rincon Center 101 Spear StreetSuite 400 (4th Floor), San Francisco, CA 94105 USA

Telefon

+1 415 835 9766

Faks

+1 415 873 1380