Okul Bilgisi

Washington eyaletinin en büyük şehri Seattle, Rainer Dağı’nin gözalıcı manzarası ve sularla çevrili oluşuyla, açık hava aktiviteleri için harika bir yerdir. Embassy CES’in Seattle şubesi; şehir merkezinin güneyine 58 km ve Washington eyaletinin başkenti Olympia'nın kuzeyine 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Konum olarak Tacoma'da yer alan Pacific Lutheran University'nin yeşil kampüsünde yer alır. Kısa bir zaman önce, Tacoma Amerika'nın "en yaşanabilir" şehirlerinden biri olarak oylanmış ve onu öğrenci yaşamına uygun yapan "en donanimli şehir" listesinin başında yer almıştır. Embassy okulu, kampüs içindeki en çekici binalardan birinde, iyi bir yerde, kampüsün merkezinde yer almaktadır.

Okul bilgileri: Sınıf mevcudu ortalama 10 öğrenci

Öğrenci sayısı en fazla 40

Öğretmen sayısı 4

En küçük öğrenci yaşı 16

Ortalama öğrenci yaşı 22

İnternet Okulun 16 bilgisayarını derslerden önce veya sonra 8:30-17:00 saatleri arasında kullanabilirsiniz; kablosuz internet okul genelinde vardır

Tesis ve olanaklar: Kapalı ve açık alan spor etkinlikleri dahil kampüs olanaklarına erişim, kafeteryalar, kütüphane, çeşitli multimedya bilgisayar laboratuvarlar ve öğrenci aktiviteleri; buzdolabı, mikrodalga fırın, günlük gazeteler bulunan öğrenci ortak odası; etkileşimli yazı tahtalari.

Erişebilirlik: Okul; görme, duyma engelli ve tekerlekli sandalyede olan öğrenciler için erişilebilirdir.

Okul Program Seçenekleri: Genel İngilizce Programları 20 ders/hafta; 28 ders/hafta

Sınav Hazırlık Programları: TOEFL Özel Amaçlar İçin Hazırlanmış İngilizce Programları: Genel İngilizce + İş İngilizcesi;  Genel İngilizce + Özel dersler; TOEFL hazırlık programları Ekonomik Paket Programlar: Akademik yıl/sömestr programları: 20,30 veya 40 hafta. Başlangıç tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Ağustos, Ekim

Aile Yanı: Tek kişilik oda / İki kişilik oda* -  Kahvaltı / Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Okul Yurdu: Paylaşımlı veya tek kişilik oda/ banyo, özel banyolu kiralık odalar.

Oteller: Tek kişilik veya paylaşımlı oda * İki kişilik odalar yalnızca iki öğrenci birlikte rezervasyon yaptırdığında ayarlanır.

En yakın süpermarket: Kampüs içinde

En yakın banka: 2 dakikalık yürüme mesafesinde

En yakın park: Kampüs içinde En yakın kafe/ restoranlar: Yolun karşısında

En yakın alışveriş merkezi: Otobüsle 30 dakika uzaklıkta

En yakın otobüs durağı: Kampüs içinde / 2 sokak ileride (hatta bağlı olarak)  

Adres

122nd St S,Pacific Lutheran University,Tacoma, WA