Okul Bilgisi

Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan University of Queensland, Asya Pasifik bölgesi ve Avustralya da bulunan üniversiteler arasında ilk 10’da yer almaktadır.

1911 yılında kuruluşundan bu yada yaklaşık 200,000 öğrenci mezun etmiş olan University of Queensland, Avustralya’da Go8 (Group of Eight) diye adlandırılan, en iyi 8 araştırma üniversitesi arasında bulunmaktadır.

Queensland eyaletinin de aynı zamanda en büyük üniversitesi olan University of Queensland, dünya üniversiteler sıralamasına göre 8000 üniversite arasında 98.  Avustralya’da ise 2. Sırada bulunmaktadır (webometric.com’un 2012 yılı araştırma sonuçlarına göre).

Toplamda 46,000 ‘e yakın öğrencisi bulunan University of Queensland’ın, 11,000’e yakın da uluslararası öğrencisi vardır.

Yabancı Dil Programları:

Üniversitenin bütün İngilizce sınıfları St. Lucia Campus’te bulunmaktadır.

Queensland eyaletinin en büyük üniversitesi olan UQ, bünyesinde barındırdığı Yabancı Diller okulu ile de, uluslararası öğrencilere akademik düzeyde İngilizce eğitimi sunmaktadır. Üniversitenin merkez kampüsünün içerisinde bulunan Yabancı Diller Fakültesi,

Genel İngilizce,

Akademik İngilizce,

Üniversite Hazırlık İngilizcesi

Uzaktan Eğitim ile IELTS hazırlık sınıfı

İngilizce Öğretmenleri için TESOL programları

Profesyonel Eğitim Programları

University of Queensland ayrıca, çalışan profesyonellere yada mezun öğrencilere uygun olan sertifika ve diploma programları sunmaktadır. Proje Yönetimi, İşletme, Sağlık ve Güvenlik sertifika ve diploma programları popüler olan bölümlerden bazılarıdır. Ayrıca, kişiye ve kurumlara özgü de özel programlar hazırlanabilmektedir.

Konaklama

Oldukça büyük bir yerleşkeye sahip olan merkez kampüsü içerisinde bulunan çeşitli öğrenci yurtlarından birisinde kalabilir ya da Avustralya kültürünü daha iyi tanımak ve dil pratiği yapmak için aile yanı konaklamasını opsiyonel olarak öğrenciler tercih edebilmektedirler. Her iki konaklama şeklinde de, kampüsün içerisinde bulunan sosyal ve sportif aktivitelerden faydalanabilirler.

Web Sitesi

Adres

Brisbane QLD 4072 Australia

Telefon

+61 7 3365 1111