Okul Bilgisi

Kurulduğu tarih olan 1996 yılından beri Avustralya’nın en kaliteli ve en güçlü dil okullarından biri haline gelen Shafston International College, Brisbane şehrinde kampüs ortamında eğitim ve konaklama imkanlarıyla bugüne kadar yaklaşık 60000 öğrenciye hizmet vermiştir. Ülke çeşitliliği bakımından Avustralya’nın en çeşitli öğrenci nüfusuna sahip okullarından biri olan Shafston International College, ülkedeki kampüs içi konaklama imkanlarına sahip tek okuldur.

Brisbane Gölü’nün yanıbaşındaki kampüsü, Brisbane şehrinin sakin ve gelişmiş yapısı, Pasifik Okyanusu kıyılarındaki Gold Coast kumsallarının eşsiz görüntüsü, Avustralya’nın en ılıman iklimi, okyanus iklimi dolayısıyla en sıcak günlerde bile yağış alması ve Avustralya’nın gelişmiş şehirleri arasında Brisbane’in en ekonomik şehir olması Shafston’ı seçecek öğrencilerin en büyük avantajlarıdır.

Shafston International College, Avustralya’nın en büyük IELTS ve Cambridge sınav hazırlık merkezi olmasının yanı sıra TOEFL, GE, İş İngilizcesi ve telaffuz eğitimleriyle de dikkat çekmektedir. Okulda gündüz ve akşam kurları mevcut olup öğrenciler tercihlerine göre saatlerde kurs alabilmektedirler.

Shafston International College, kaliteli eğitiminin yanı sıra öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirmeleri adına düzenlediği aktiviteleriyle de oldukça ideal bir okuldur. Shafston öğrencileri haftasonlarında dalış, sörf, çeşitli hayvan türlerinin bulunduğu doğal park gezintileri, Yağmur Ormanları turu, su kayağı gibi birçok aktivitede yer alma imkanlarına sahiptir.

Shafston International College kampüsünde iki adet şık restoran, bilgisayar laboratuarları, spor salonu, öğrenciler için hazırlanmış apartmanlarda tek kişilik, çift kişilik odalar ve yurt şeklinde binalar bulunmaktadır. 175 kişilik müstakil öğrenci apartmanıyla konaklama imkanlarının en iyi olduğu okullardan biri olan Shafston kampüsünde ayrıca yüzme havuzu, tenis kortları, kablosuz internet bağlantısı ve kütüphane de bulunmaktadır. Shafston International College İş Kulübü, Shafston öğrencilerine Brisbane’de iş bulma konusunda da yardımcı olmaktadır.

Adres

46 Thorn StreetKangaroo PointBrisbane, Queensland4169 Australia

Telefon

(61 7) 3392 1400

Faks

(61 7) 3391 0943