Okul Bilgisi

Avustralya-Melbourne'de bulunan en eski ve en büyük dil eğitim merkezlerinden biri olan Hawthorn İngilizce Dil Okulu Melbourne Universitesine bağlıdır. Okul 1986’dan beri uluslararası öğrencilere de hizmet vermektedir ve 1989’da bu yana da resmi IELTS merkezidir.Okul, Avustralya’da ELICOS merkezlerinin en eski ve en büyüklerinden biri olup 1986 yılından bu yana uluslararası öğrencilere tam-zamanlı yoğun İngilizce programları sunuyor. Merkez, öğrencileri Avustralya lise, TAFE ve üniversitelerinde başarılı bir eğitim için hazırlama konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca, diğer eğitim ya da kariyer hedefleri için İngilizce becerilerine ihtiyaç duyan öğrenciler için çok çeşitli genel ve uzmanlık İngilizcesi programları da sunmaktadır. 

Hawthorn English Language Centre, Melbourne şehrinin Hawthorn banliyösündedir. Hawthorn ile Melbourne şehir merkezi arasında (8 km) tren, tramvay ve otobüs bağlantısı bulunmaktadır.

 

Melbourne’daki diğer dil okullarından farklı olarak Hawthorn English Language Centre kendi binasında eğitim vermektedir. 30 dan fazla sınıfı, 550’e yakın öğrenci kapasitesi, 100 bilgisayarlık laboratuarı, kütüphanesi, ibadet odaları, kapalı spor salonu ve fitness merkezi ile Melbourne’daki dil okulları arasında göze çarpmaktadır. Hawthorn English Language Centre, diğer dil okullarından ayıran en önemli özellikle eğitim kalitesi ve IELTS hazırlık başarısıdır. Hawthorn English Language Centre öğrencilerinin çoğunluğu Avustralya’da eğitimlerine Tafe veya bir üniversite derecesi ile devam etmektedir. 


Hawthorn English Language Centre’da eğitim 10 haftalık dönemler halinde verilmektedir. Her dönem 5 haftalık bloklara ayrılmıştır. Öğrenciler 5’in katları olacak şekilde kayıt olmaktadır. Derslere dönem başında veya Blok başında kayıt olunması gerekmektedir.
 Eğitim haftada 25 derstir. Genel İngilizce d
ersleri 08:30’da başlar. 08:30 – 10:30 arası 2 blok ders yapılır. 10:30 – 11:30 arası öğrenciler Independent Learning Centre’e ILC 11:30 – 12:30 arası eğitmenler gözetiminde ingilizce geliştirici çalışma yaparlar, 12:30 – 14:30 arasında ise derslere devam ederler. Akademik İngilizce programları 10:30’da başlar 16:30’da biter. 

 

Hawthorn, öğrencilerine Aile yanı veya paylaşmalı konaklama bulma konusunda yardımcı olmaktadır. Ayrıca konaklama bölümü talep eden öğrencileri havalimanından karşılanmasında organize etmektedir. Okulun öncelikli olarak önerdiği konaklama türü aile yanı konaklamadır.


Aile yanı: Aile yanı konaklama Melbourne’a ilk varışta öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türüdür. Okulun öğrencilerin konaklaması için bulunduğu bölge ve civarındaki aileler ile çalışmaktadır. Ailelerin konaklama ücretleri Zone 1 ve Zone 2 olarak ayrılmıştır. Konaklama tek kişilik odada yarım

pansiyon olarak düzenlenmektedir. Banyo ve tuvalet kullanımı ortaktır. Yabancı dil kültürü tanımak, İngilizceyi geliştirmek için tavsiye edilen bir yöntemdir.  


Paylaşımlı Daire : Okul daha özgür ve bağımsız konaklama talep eden öğrenciler için paylaşmalı daireleri önermektedir. Bu konaklama türünde öğrenciler bir evin bir odasını kiralarlar, banyo, tuvalet ve mutfak ortak kullanımlıdır.
 

Adres

Locked Bag 12Hawthorn Victoria 3122

Telefon

03 9815 4001

Faks

03 9810 3121

Dosyalar