Okul Bilgisi

Kuruluş yılı 1996 olan Ability, coşkulu, dinamik kadrosuyla öğrencilerine rahat ve eğlenceli bir atmosfer sunuyor. Okul, Avustralya’daki en arkadaş canlısı okullardan biri olarak tanınıyor. Öğretmen kadrosu ana dili İngilizce olan kişilerden oluşuyor. Okulda tam donanımlı modern sınıflar, bilgisayar laboratuarı, kütüphane, kablosuz internet yer alıyor. Sınıflar farklı ülkelerden gelen öğrencilerle çok doğru oranlı olarak karıştırılır aynı ülkeden öğrencilerin sınıflarda yoğunlaşmamasına özen gösterilerek oluşturuluyor.

Ability Education’ın Sydney’de Hyde Park ve Central Station’da şubeleri bulunmaktadır. Dil kursuna başlayan öğrenciler oryantasyon için Central Station şubesine alınırlar. Central Station Kampüsü Sydney’in ana eğitim, kültürel ve eğlence alanında yer alır. Aynı zamanda bu kampüs birkaç üniversiteye ve kütüphanelerine çok yakındır. Paddy’s Market (Sydney’in en büyüklerinden biri) okuldan yalnızca 5 dakika uzaklıktadır. Hyde Park Kampüsü ise güzel, merkezi Hyde Park’a yalnızca birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Hyde Park bir çok tarihsel yapıya yakın, yoğun bir yerdir. Hyde Park’ın diğer bir yanında ise The Australian Natural History Museum ve spor merkezi vardır. Tren ve metro istasyonu da okula yakındır. Şehir doğal güzelliğiyle ünlüdür. Muhteşem bir limanı, sessiz, sakin plajları ve birçok park ve bahçeleri vardır. Canlı ve kozmopolit bir şehir olan Sydney, çok çeşitli eğlence ve açık hava faaliyetlerinin yanı sıra alışveriş olanakları, kaliteli restoranlar ve geziler sunuyor. Sydney’de çok iyi bir ulaşım sistemi de mevcuttur.
 
Ability'de Genel İngilizce programı Beginner’dan Advanced’a tüm seviyelere açıktır. İngilizce’nin 4 temel becerisi (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) üzerine kurulu olan programda haftada 20 saat ders görülmektedir ve temel beceri dersleri gramer dersleriyle desteklenmektedir. Her Pazartesi başlangıcın mümkün olduğu bu kurs öğrencinin ihtiyacına göre dilediği uzunlukta katılma şansı vardır.

Web Sitesi

Adres

10 Quay Street Sydney NSW 2000 Australia

Telefon

+612 9211 4161

Faks

+612 9211 4899