Okul Bilgisi

INTERNATIONAL HOUSE - SYDNEY

International House 2001 yılında Sydney’de kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana TESOL eğitimi başta olmak üzere İngilizce eğitiminde oldukça kaliteli hizmet veren okullardan biri haline gelmiş olan International House, iletişimsel dil eğitimi metoduna göre eğitim vermektedir.

Öğrenci tabanlı iletişimsel dil eğitimi metoduyla International House, kelime,gramer,konuşma alanlarında öğrencilerine cesaretlendirici tarzda eğitim veren eğitmenleriyle dil gelişiminde oldukça etkili olabilen okullardan biridir.

Yaklaşık 50’den fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan International House, Sydney’in merkezi noktalarına 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Okula çok yakın noktalarda tren istasyonları bulunmakta, International House öğrencileri ulaşım konusunda sıkıntı çekmemektedir. Okulun her hafta düzenlediği oldukça cazip sosyal etkinlikleri de International House’u tercih etmede rol oynayabilecek bir diğer etkendir. Haftasonları botanik park gezileri yapabilir, okyanus kıyısında balinaları seyredebilir, opera ve bale gösterilerine dünyanın en güzel opera salonlarından biri olan Opera House’da izleyebilir, dünyanın en güzide doğal parklarından biri olan Hyde Park’ta oldukça rahatlatıcı bir gezinti yapabilirsiniz. Dünyanın en yaşanılabilir kentlerinde en üst sıralarda yer alan Sydney’de okuma imkanı International House’u öne çıkaran unsurlardan biridir.

International House Sydney’in merkezi noktasında bulunan binası, kablosuz internet kullanma imkanları, oldukça ideal sosyal etkinlikleri, kaliteli yemekhanesi ve öğrencilerin rahatlığı düşünülerek tasarlanmış geniş alanlarıyla Sydney’de eğitim alınabilecek en iyi okullardan biri olarak dikkat çekmektedir.    

Web Sitesi

Adres

203 Clarence Street Sydney Australia

Telefon

+61-2-9279 0733