Okul Bilgisi

MLS International College

1987 yılında kurulan MLS College her seviyeye uygun kursları ve çoklu sınıfları ile büyük bir kolejdir. Okul senede yaklaşık 2000 öğrenciyi ağırlıyor. Okulda Genel İngilizce kursları dışında mesleki odaklı birçok farklı dil programı, akademik, sertifika, diploma programları da sunuluyor. Yaklaşık 40 farklı milletten öğrencisi olan MLS College’ın hedefi; öğrencilerin İngiltere'de bulundukları sürede, eğitim ve deneyimlerinin belirli ihtiyaç ve istek ve beklentileriyle buluşmalarını sağlamaktır.

MLS College, Bournemouth’un merkezinde, alışveriş merkezleri bölgesine ve eğlence mekanlarına oldukça yakın bir lokasyona sahiptir. Okulun iki binası vardır; güzel Victorian and Georgian arazisinde, deniz kıyısından ve Bournmouth’un ünlü bahçelerinden yalnızca 5 dakika yürüme mesafesindedir. Bournemouth, İngiltere güney sahilleri boyunca millerce uzanan kumsalları, milli parkları ve harika alışveriş ve eğlence olanakları ile birinci derecede tercih edilen bölgelerden biridir. Kentin temel endüstrisi turizm ve eğitim üzerine kurulmuştur ve kent merkezi bankacılık, sigortacılık ve yüksek teknoloji endüstrilerine ayrılmış durumdadır. Bournemouth’tan Londra’ya kolay ulaşım sağlanır.

Okulda 45 adet sınıf, 3 adet bilgisayar odası, dijital dil laboratuvarı, internet bağlantısı bulunan bir kafe bulunmaktadır. Kaliteli eğitiminin yanısıra okulun denize yakın konumu, yeşil çevresi de öğrencilerin MLS’i tercih etmelerindeki sebeplerinden biridir. MLS College okul binasında sunduğu olanaklarda olduğu gibi öğrencilerin konaklamalarına da büyük önem vermektedir. Bu nedenle birçok konaklama seçeneği sunuyor. Bunlar; aile yanı konaklama, profesyonel yüksek standart aile yanı konaklama, öğrenci konutları, kiralık daireler, misafir evleri.

MLS College’da sunulan programlar;

Master Hazırlık Programları, Üniversite Hazırlık Programları, Lisans Hazırlık Programları, Genel İngilizce+IELTS Kursları, Executive İş İngilizcesi Programları, Sertifika ve Diploma Programları, İngilizce dil kursları.

Adres

Westover Chambers, Hinton Rd, Bournemouth BH1 2EN, İngiltere