Okul Bilgisi

ELC-Bristol 1969 yılında İngiltere’nin en zengin şehirlerinden biri olan tiyatroları ev sanat mekanlarıyla da ünlü Bristol şehrinde kurulmuştur. 500.000 nüfusa sahip olan Bristol yaklaşık 50.000’i öğrencilerden oluşmaktadır. Şehirde çok fazla turist bulunmadığı için ve Türk sayısı da az olduğu için öğrencilerin İngilizlerle tanışma olasılığı daha yüksektir.

ELC bir aile tarafından işletilen bir kuruluştur. Okul kendi alanında uzman öğretmenleriyle ortalama 15 yıllık deneyime sahiptir. Genel İngilizce ve Sınav Hazırlık Kursları alanlarında öğrencilere hizmet vermektedir. Okul her yıl 56 farklı milletten ortalama 185 öğrenciyi ağırlamaktadır. Okulda öğrencilere kütüphane, bilgisayar laboratuvarı gibi birçok imkan sağlanmaktadır. ELC Bristol öğrencilerine ücretsiz internet ve e-posta hizmeti sunmaktadır. Okulda öğrenciler için çok çeşitli aktivite programları ve geziler düzenlenmektedir. Ancak öğrenciler isterse okulun hemen yanındaki üniversitesinin spor ve sosyal etkinliklerine katılabilmektedir.

Okulda yer alan program seçenekleri ise;

Genel İngilizce Kursları

Birebir İngilizce Kursu

Sınav Hazırlık Kursları

İş İngilizcesi

IELTS Hazırlık Kursu

 

Konaklama olanakları;

Aile Yanı: Aile yanlarında odalar tek veya çift kişilik olabilir. İsteğe bağlı olarak evdeki özel banyolu bir oda da sizin için ayarlanabilir.

Yurt: Öğrencilerle çevrili bir ortamda kalmak isteyenler için ayarlanıyor.

 

Adres

44 Pembroke Road, Bristol, BS8 3DT , United Kingdom