Okul Bilgisi

ENGLISH IN CHESTER

Chester şehrinin British Council akreditesine sahip tek dil okulu olan English in Chester, 1976 yılından beri kendini yöneten yapısı ve tecrübeli eğitim kadrosuyla en iyi dil okulları alternatiflerinden biri konumundadır.Dünyanın birçok ülkesinden öğrencilere ev sahipliği yapan okul, öğrencilere sunduğu sınıf içi ve sınıf dışı farklı kurs imkanlarıyla farklı yaş gruplarına hizmet vermektedir.

Şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesindeki okul, Stanley Place’te görkemli duvarlarla çevrili tarihi bir meydanda bulunmakta olup okulun bazı kursları Chester Üniversitesi kampüsünün yanıbaşındadır.

Galler Prensesi ve Chester Kontesi olan Prenses Diana’nın doğduğu, İngiltere’nin en şirin ve küçük şehirlerinden olan Chester, 2000 yıllık tarihi ve Liverpool, Manchester gibi büyük şehirlerle olan yakınlığıyla yılda yaklaşık 8 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şehir eski surları, Rows adındaki siyah beyaz iki katlı merkezsel yolları ve katedralleriyle İngiltere’nin en fazla turist çeken şehirlerinden biridir. Eastgate, Northgate, Watergate gibi birçok Rows, şehir merkezi girişinde bir köprü halini alan sur kapılarıdır ve oldukça görkemli bir görüntü yaratmaktadır.

Chester’da, Orta Çağ’dan kalma birçok pub ve gece kulüpleri bulunmakta olup, şehrin doğusunda İngiltere’nin en büyük hayvanat bahçesi Chester Zoo yer almaktadır.

English in Chester 3 adet seçkin binasında hizmet vermekte olup, bilgisayar ve dil laboratuvarı, ücretsiz internet kullanım imkanları, dil pratiği için kullandığı ayrı binası ve sosyal tesisleriyle kaliteli bir yapıya sahiptir.

English in Chester, uzun yıllardan beri süregelen tecrübeli eğitim yapısıyla düşük maliyetlerle yüksek kalitede yaşam standartlarına sahip bir kentte eğitim almak isteyen öğrenciler için tavsiye edilebilecek iyi alternatiflerden biridir.

Adres

9-11 Stanley Place Chester CH1 2LU