Okul Bilgisi

LSE (Liverpool School of English) LIVERPOOL

Uygun Fiyatlı Ve Yaşam Giderlerinin Düşük Olduğu Bir Şehirde İngilizce Öğrenmeye Ne Dersiniz

Neden Öğrenciler LSE ‘yi seçmeli?

LSE olarak orta büyüklükte bir okul olmamızla birlikte, başka milletlerden gelen öğrenci dağılımını iyi yapabilmekteyiz, öğrencilerimizde başka milletten rahatlıkla birçok arkadaş edinme fırsatına sahiptir. Kendilerini asla yalnız hissetmezler.

Okulumuzun ücretleri kalitesine göre çok iyidir ve aynı zamanda British Council tarafından da onaylıdır. Öğrencilerimiz için güzel okul binamızda iyi servislerimiz bulunmaktadır ve kaliteli öğretmenlerle çalışmaktayız. 

Okulumuzun öğrencileri okulun kendilerine bir aile kadar yakın olduğundan bahsetmektedirler, okul çalışanları ve öğretmenler öğrencilere ellerinden gelen bütün yardımı yapmaktadırlar. Bundan dolayı birçok öğrencimiz bir sonraki sene bizimle tekrar eğitim almak için okulumuza gelmektedir.
Bir öğrenci okulumuza bir ziyarette bulundu çünkü kız arkadaşı bizimle bir önceki sene eğitim almıştı ve erkek arkadaşına doğum günü hediyesi olarak 1 haftalık eğitim hediye etti.  
Bu da bizimle eğitim alacak Türk öğrenciler için küçük bir hikaye.

Yüksek ve Düşük Sezonda Okulunuzda Kaç Öğrenci Bulunmaktadır? Bunların Yüzdelik Dağılımı Nasıldır ve Türk Öğrenci Dağılımı Nasıldır?

Yüksek sezonda 220, düşük sezonda ise 100 öğrencimiz bulunmaktadır.
Geçen sene 25 farklı ülkeden ögrencimiz bizimle eğitim aldı. Bunların 16% İspanyol, 13% İtalyan, 12% Fransız, 8% İsveç, 15% Arap ve 6% Türk.

Bize Programlarınız ve Eğitim Metodunuz İle İlgili Bilgi Verir Misiniz?

LSE olarak genel İngilizce eğitimi vermekteyiz okulumuzda ama aynı zamanda iş İngilizcesi, İngilizce ögretmenlere yönelik programlar ve sınav hazırlık kursları sunmaktayız. Her sene bir çok öğrenci bizimle İngilizce eğitimi aldıktan sonra Liverpool Üniversitesine ya da Liverpool John Moore’s Üniversitesine geçiş yapmaktadır.
Eğitim metodumuz komünikasyon, ögrencilerimizin kendini iyi ifade edebilmesini sağlamak ve kendi aralarında konu üzerinde farklı fikirlerini tartışarak öğrenciyi ön plana çıkarmaktayız. Derslerin işlenme aşamasında kitap kullanmakla birlikte, eğitim metodu olarak TV ve gazete de kullanmaktayız.

LSE Olarak Öğrencilerinize Ne Gibi Servisler Sunmaktasınız?

Okulumuzda konuşma kulüpleri, iş, eğitim ve kariyer danışmanlığı, akademik beceriler ve okuma gruplari bulunmaktadır. Bu sınıflar öğrencilerimiz için ücretsizdir. Ayrıca çok iyi sosyal programlarımız, salsa ve canlı müzik, film geceleri düzenlenmektedir.

Bize Ülkeniz ve Liverpool Şehri ile İlgili Bilgiler Verebilir Misiniz?

Liverpool ziyaret etmek için uygun büyüklükte bir şehirdir. Şehirde müzik, sanat, spor, ve canlı bir öğrenci kültürü bulunmaktadır. 3 üniversitesinin bulunması Liverpool şehrine her sene yaklaşık 50.000 öğrenci getirmektedir. Liverpool cana yakın bir şehir olmasıyla tanınmaktadır ve yaşam giderleri diğer şehirlere göre daha ucuzdur. Şehirde uluslararası öğrencilerde bulunmaktadır fakat diğer şehirlerle kıyaslandığında öğrencilerin okul dışında İngilizce konuşmaya ihtiyacı olmayacak şekilde değildir kesinlikle. Liverpool halkı çok arkadaş canlısı ve eğlencelidir.

Bize Okulunuzun Bulunduğu Konum Servisleri Hakkında Bilgilendirir Misiniz?

LSE üniversite caddesinde yer almaktadır. 5 dakika şehre ve tren istasyonundan 2 dakika uzaklıktadır. 15 sınıflık tarihi bir binada eğitim vermekteyiz, okulumuzda kütüphane ve ücretsiz DVD ve kitaplar, çalışma odası, bilgisayar odası ve okulun arkasında dinlenmek için çok güzel bir bahçesi bulunmaktadır. 2 tane içecek makinesinin olduğu oda, büyük ekran ve masa futbolu bulunmaktadır.

Haftada Kaç Ders Eğitim Sunmaktasınız?

Haftada 21 saat İngilizce eğitimi sunmaktayız ve haftada 15 saat ders ücretleri aynıdır.

Liverpool ‘daki Yaşam Giderleri Hakkında Bilgi Verebilir Misiniz?

Liverpool İngiltere’deki ucuz şehirlerden bir tanesidir. Kısa kalışlar için öğrenci yurtları şehir merkezinde haftalık 85 sterlin civarında. Bu demek oluyor ki herhangi başka bir fatura ödemek zorunda kalmıyorlar, ve otobüs için bilet almanıza gerek yoktur çünkü okula 5 dakika yürüyerek gidebilirsiniz. Aynı şartlardaki konaklama Londra şehrinde haftalık 180 sterline denk gelmektedir.
Büyük bira 2.50 sterlin, öğlen yemeği 2 - 5 sterlin.
 
Okul Ücretleri Hangi Aralıktadır?

15 saatlik kurs 110 – 141 sterlin haftalık olarak eğitim süresine göre değişmektedir. 

Türk Öğrencilerine Ne Gibi Tavsiyelerde Bulunabilirsiniz?
 
Film izlemelerini, blogları okumalarını ve Facebook'tan bizi takip etmelerini, oradan öğrencilerimizle bağlantıya geçebilirler. Yanlarında bir not defteri taşımalarını ve duydukları her kelimeyi yazmalarını tavsiye ediyorum.

Adres

50-54 Mount PleasantLiverpoolEnglandUnited KingdomL3 5SD

Telefon

+44 (0) 151 706 0730