Okul Bilgisi

Burlington School of English İngiltere Londra rüyasını yaşayıp, uzun süre eğitim almayı planlayan aynı zamanda eğitim ve konaklama maliyeti uygun olsun diyen öğrencilere hitap eden bir okuldur. Okul üç katlı bir binada eğitim veriyor,okulun öğrenci yurdu okul ile aynı binada bulunuyor. Yurt okul binasının 2. katında yer alıyor. Okul bünyesinde video odası, bilgisayar salonu, listening centre, bireysel çalışma odası ve kafeterya da mevcut. Zengin sosyal aktivite programına sahip okul British Council onaylıdır.

Okul tüm birimlerini içinde toplayan binasıyla, ferah ve iyi donatılmış sınıflara sahip. Okulun Genel İngilizce kursları, haftada 15, 20 veya 25 saatlik seçenekler halindedir. Okulda, genel İngilizce kurslarının dışında iş İngilizcesi, üniversiteye hazırlık İngilizcesi, Britanya kültür çalışmaları ve uluslararası geçerliliği olan sınavların kursları gibi özel kurslar da sunmaktadır. Okul kütüphanesinde ücretsiz e-mail ve internet, serbest girişi olan merkezi kafe ve bar mevcuttur.

Okulun haftalik aktivite ve çeşitli sosyal programları var. Öğrencileriyle bir arkadaş sıcaklığıyla ilgilenen ekibi, daima öğrenci sorunları ve istekleri için yardıma hazırdır. Hafta içi günlerde Londra civarında etkinlikler, hafta sonlarında da İngiltere ve Kıta Avrupasında gezintiler düzenlenmektedir.

Burlington, Londra' nin görülmeye değer yerlerinin çoğuna yakın olup, Wimbledon Tenis Şampiyonasına sadece kısa bir metro yolculuğu uzaklıktadır. Birçok öğrencisi okula yürüme mesafesi uzaklığında oturmakta. Okul, Heatrow havaalanına metro ile 40 dk,taksi ile 20 dk uzaklıktadır.

Okul Program Seçenekleri:

Genel İngilizce Programları 15 ders/hafta;

20 ders/hafta (sabah yada öğlen); 25 ders/hafta

Sınav Hazırlık Programları: IELTS, TOEFL

Özel Amaçlar İçin Hazırlanmış İngilizce Programları:

Genel İngilizce + İş İngilizcesi; 

Genel İngilizce + Özel dersler;

Aile Yanı: Tek kişilik oda / İki kişilik oda* -  Kahvaltı / Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Okul Yurdu: Tek, iki, üç, dört kişilik odalar

Adres

1-3 Chesilton Road London SW6 5AA, Birleşik Krallık

Telefon

+44(0)207736 9621