Okul Bilgisi

 

Yılda 150 farklı ülkeden 7000 öğrenci ağırlayan International House London, Londra’nın en işlek semtlerinden biri olan Covent Garden’da bulunmaktadır. Oldukça modern bir binada eğitim veren okul oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. International House organizasyonu dünyanın bir çok ülkesinde dil eğitimi veren zincir bir kuruluştur. 40 ülkede toplam 140 okula sahiptir.

IH London Londra’nın en seçkin okullarından biridir. 12 ila 14 arasında değişen mevcutlarıyla sınıfların bir çoğunda akıllı beyaz tahtalar bulunmaktadır. Her sınıfta video, televizyon ve ses sistemi mevcuttur. Bilgisayar odası, 10.000'den fazla materyali bulunan bir kütüphanesi, gün boyunca sıcak ve soğuk yemek servisi olan bir kafeteryası ve okul genelinde ücretsiz internet ağı bulunmaktadır.

Uzmanlaşmış kadrosuyla haftalık 15 ve 25 derslik Genel İngilizce programları sunulan okulda bunun haricinde sınav hazırlık programları ve İş İngilizcesi programları verilmektedir. İngilizce öğretmenliği konusunda uzmanlık ve sertifika isteyen İngilizce öğretmenleri ve İngilizce öğretmen adaylarına yönelik kurs seçenekleri bulunmaktadır. Bunun haricinde zamanı çok kıymetli olan iş adamları için süresi 1 ila 4 hafta arasında değişen farklı uzunlukta profesyonel iş İngilizcesi programları vardır.

Ögrenciler okul üzerinden aile yanı veya yurt konaklaması ayarlayabilirler. Bunun haricinde okulun stüdyo daire alternatifi de bulunmaktadır. 

Web Sitesi

Adres

16 Stukeley Street London