Okul Bilgisi

London International Study Centre, Londra

LSC yetkilileri ile yaptığımız görüşmede özellikle üniversite hazırlık programları hakkında detaylı bilgiler edindik

International  Study Centre yetkililerinden David Mitchel ile yaptığımız görüşmede özellikle üniversite hazırlık programları hakkında detaylı bilgiler edindik.

 • Öğrenciler neden okulunuzu tercih ediyor?

London International Study Center’in (ISC) en çok tercih edilme sebebi Üniversite hazırlık konusunda uzman oluşu ve programı başarıyla bitiren öğrencilere tek bir Üniversite seçiminden ziyade programdaki başarı durumu ve not ortalamasına dayanarak birçok farklı üniversite seçeneğini sunuyor oluşudur. Ayrıca kendini İngiltereyle kısıtlamak istemeyen öğrenciler içinde ABD'de ve Avustralya'da anlaşmalı olduğu üniversitelere geçiş hakkı verisi ve tabiki tüm bunları oldukça uygun maliyetlere yapabilmeleri, öğrencilerimizi cezbeden en önemli noktalardır.

 • Toplam öğrenci sayısı nedir ve Türk öğrenci yüzdenizi verebilir misiniz?

London ISC her yıl ortalama 30 öğrenci kabul etmektedir ve Türk öğrenci mevcutu oldukça az.
 

 • Programlarınızdan ve öğretim sisteminizden bahsedebilir misiniz?

37 yıllık deneyime sahip Mr. Keith Broomer, MA(Ed) liderliğindeki oldukça başarılı bir eğitim kadrosu eşliğinde öğrencilere üniversitede okumak istedikleri bölümlere uygun ön hazırlık müfredatı oluşturulmaktadır. Örneğin, mimarlık eğitimi almak isteyen bir öğrenci için fizik, matematik ve dizayn dersleri verilmektedir. Yani okulumuz her bireye özel, gitmek istediği bölüme uygun bir hazırlık programı oluşturmaktadır. Bu da tabii ki kaçınılmaz başarıyı beraberinde getirmektedir.

 • Öğrenciler için ne tür hizmetler sunmaktasınız?

Full Üniversite Danışmanlık ve Yerleştirme Hizmeti sunulmaktadır, bunun yanı sıra konaklama, ihtiyaç duyan kişiler için part-time iş olanakları hazırlanmaktadır.

 • Bize ülkeniz ve bulunduğunuz şehir hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Londra 200 farklı ülkeden 90,000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan bir şehirdir. İngilterede üniversite eğitimi alabilmek, iyi bir hazırlık ve araştırma safhası gerektirmektedir ki ISC kişiye özel programıyla bunu size en uygun maliyete sağlayabilecek oldukça başarılı bir kurumdur.

 • Okul lokasyonu ve içeriğinden bahsedebilir misiniz?

London ISC, Londra’nin güneydoğusunda (Lewisham) merkeze oldukça rahat ulaşılabilecek bir konumda bulunmaktadır. Etrafında bulunan yerleşim merkezleri sayesinde öğrencilere kısa mesafede konaklama ayarlanabilme şansına sahiptir. Ayrıca birçok farklı yurt seçeneğide mevcuttur.

 • Bize okul ücretleri hakkinda kısa bir bilgi verebilir misiniz?

 1. Dönemden oluşan Foundation programımızın ücreti 7950 GBP’dır. Yine foundation programı süresince yurt tipi konaklama, sabah akşam yemekleri dahil 2850 GBP’dir..
   
 • Peki yaşam maliyetleri ortalama ne kadar?

Londra'da yaşam maliyetini, kiranız dahil aylık 600 GBP olarak düşünebilirsiniz.

 • İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?

Öğrenciler Twin Language School bünyesinde 4,5 IELTS seviyesine gelene kadar yoğun bir eğitim alabilirler, sonrasında Foundation programına geçebilirler.

Adres

Chaucer House, White Hart Yard,London SE1 1NX, United Kingdom

Telefon

+44 207 357 0077

Faks

+44 207 403 1163

Dosyalar