Okul Bilgisi

1964 yılında kurulan ve İngiltere’nin en eski okulları arasında yer alan Wimbledon School of English Londra merkeze 20 dk uzaklıkta, en yakın metro durağına ise 5 dk yürüme mesafesinde yer alıyor. Okul binası Victoria döneminden kalma bir mimariye sahiptir ve gözalıcı bir bahçe içerisinde yer alıyor. Restoranlar, alışveriş merkezleri, cafeler, publar okula yürüme mesafesinde yer alıyor.

Öğrenciler okulda internetten ücretsiz yararlanabiliyorlar. Okulda geniş bir öğrenci salonu, öğrencilerin üniversite yerleştirme hakkında bilgi alabilecekleri akademik bir danışma merkezi ve kütüphane de bulunuyor. Ayrıca okulda öğrencilerin derslerden sonra boş zamanlarını değerlendirebilecekleri aktivite programları da yer alıyor; günlük spor (futbol, voleybol, tenis, badminton vs), film kulübü, Londra'daki müzeleri ve turistlik bölgelere geziler, piknikler, bowling, müzik ve dans geceleri, partiler vs Okul 16 yaş ve üzeri öğrencileri kabul ediyor. Okuldaki toplam öğrenci sayısı ortalama 180-200 arasında değişiyor.

Okulda yer alan program seçenekleri ise;

Genel İngilizce Kursları

Yoğun İngilizce Kursları

Birebir İngilizce Kursu

Sınav Hazırlık Kursları

IELTS Hazırlık Kursu

 

Konaklama imkanları;

Aile Yanı: Aile yanlarında odalar tek veya çift kişilik olabilir. İsteğe bağlı olarak evdeki özel banyolu bir oda da sizin için ayarlanabilir.

Apartman dairesi: Öğrencilerle çevrili bir ortamda kalmak isteyenler için ayarlanıyor.

Adres

41 Worple Road London SW19 4JZ, Birleşik Krallık

Telefon

+44-20-8947 1921