Okul Bilgisi

Devon School of English

İngiltere’nin güneybatısında bulundan Devon bölgesindeki Paignton şehrinde bulunmaktadır. İngilizlerin sayfiye yeri olan Devon bölgesi sakinliği ve deniz kıyısında olması nedeniyle doğal güzellikleriyle öne çıkan yerdir. 45 bin nüfuslu şehir yaz aylarında oldukça hareketli turistik bir yere dönüşmektedir. Su sporları ve özellikle rüzgar sörfü için elverişle sahillere sahip olan Paignton 2012 Londra Olimpiyatları’nda bu branşlara ev sahipliği yapmıştır. Bristol’e 120, Bournemouth’a ise sadece 130 Km uzaklıktadır.

1971’de kurulan okul butik bir okul olması nedeniyle eğitim kalitesiyle ön plana çıkmaktadır. Yıl boyunca çok sayıda Türk öğrencinin tercih ettiği bölge kısa süre İngilizcesini gelişmek isteyen Türk öğrenciler için oldukça uygun bölgedir. Okul Victoria tarzı 2 binada eğitim vermektedir. Toplamda 19 tam donanımlı sınıfı, bilgisayar laboratuvarı, kütüphanesi, kafeteryası ve 2 adet öğrenci salonu mevcuttur.

Genel İngilizce programlarının yanı sıra iş İngilizcesi, sınav hazırlık programı, Akademik İngilizce ve İngilizce+sanat, İngilizce+Müzik, İngilizce+golf gibi farklı alanlarda İngilizce'nizi geliştirebileceğiniz alternatifler sunmaktadırlar. 16 yaş altı öğrencilerin için yazın aktiviteli yaz okulları da bulunmaktadır.

Konaklama için aile yanı konaklama sunulmaktadır. Aileler İngiliz aileler olup hepsi okula yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

 

Adres

The Old Vicarage,1 Lower Polsham Road,Paignton,DevonTQ3 2AFUnited Kingdom

Telefon

+44 (0)1803 559718

Faks

+44 (0)1803 551407