Okul Bilgisi

KGIC - SURREY


KGIC, Kanada’nın bir çok farklı eyaletinde kampüsleri bulunan köklü bir kurumdur. Merkez kampüsü Vancouver olan KGIC’in ayrıca Toronto, Halifax, Surrey ve Victoria bölgelerinde de kampüsleri bulunmaktadır.

KGIC, 5 kampüste toplamda 1,000 öğrenciye hizmet vermektedir. Bu öğrenci sayısı ile, Kanada’daki özel eğitim kurumları arasında en büyük ESL programı sunabilen bir kolejdir.

 

1996 yılından bu yana yaklaşık 60,000 öğrenciye hizmet vermiş olan KGIC, dünyanın bir çok ülkesindeki özel şirketlerle de lisans anlaşması yapmıştır.

 

KGIC, bünyesinde yabancı dil eğitimi (ESL), Staj programları, Tatil ve gençlik programları, Üniversiteye hazırlık programları, Sınav hazırlık programları ve İş İngilizcesi programları sunulmaktadır.

Ayrıca 18 yaşından küçük öğrenciler için Yaz Kampları da KGIC kampüslerinde uluslararası öğrencilere sunulmaktadır.

Sunulan üniversiteye hazırlık dil programlarından sonra, yeter düzeye ulaşan öğrenciler, gerek Kanada’da gerekse de Amerika Birleşik Devletlerin’de anlaşmalı olunan partner üniversitelere sınavsız geçiş yapma hakkına sahip olurlar (diğer akademik şartları sağlamaları halinde).

KONAKLAMA

Kültürel iletişimin daha yoğun olması açısından aile yanı konaklamasını tavsiye eden KGIC, kampüslerinin bulunduğu bölgelerde ki yerel Kanada’lı ailelere öğrencileri yerleştirmektedir.

Daha özgür bir ortamda konaklamak isteyen öğrenciler için ise, KGIC’in öğrenci yurtları alternatif olarak sunulmaktadır. Bu yurtlar, öğrencinin isteği doğrultusunda tek kişilik yada paylaşımlı, ortak kullanım alanlarına sahip yemekli yada yemeksiz olarak organize edilebilmektedir.