Okul Bilgisi

ILAC - TORONTO

2007 ve 2008 yıllarında Kuzey Amerika'daki en iyi dil okulu ödülünü kazanan ILAC, Kanada'nın önde gelen dil, kaliteli dil okullarından bir tanesi. ILAC Türkiye pazarlama müdürü Emel Genç ile okul hakkında merak ettiklerinizi sorduk.

Öğrenciler neden sizin okulunuzu seçiyorlar? 

Ilac’in, Toronto ve Vancouver olmak üzere Kanada’nın en büyük 2 şehrinin merkezinde okulları vardır.  

UNESCO’ nun yaptığı araştırmaya göre Toronto ve Vancouver dünya üzerinde yaşanılabilir en iyi şehirlerdir. Toronto, Kanada’da İngilizce konuşulan en büyük şehir ve dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biridir. Vancouver, Kanada’daki ikinci en büyük şehirdir. Ilac, eğitim sektörü derneklerinin aktif üyesi durumundadır ve bu dernekler tarafından onaylıdır. Eğitim sektöründe tanınmakta olan ve birçok ödül kazanan bir okul olmasından dolayı çok mutludur. 

Kişiye özel çalışma planları öğrencilerin eğitim planlarına yön vermelerine yardımcı olmaktadır. Ilac’ın izlediği müfredat Kanada’da 13 üniversite tarafından tanınmaktadır. Ilac 18 seviyede genel İngilizce kursu sunmaktadır. 10'dan fazla seçmeli ders mevcuttur. Sınıflar küçüktür, sınıflarda ortalama 12-14 öğrenci bulunmaktadır. Eğitimin her pazartesi başlaması öğrencilere kendi programlarını ayarlayabilmek için büyük bir rahatlık verir.

Dünya üzerinde 50 ülkeden öğrenciler gelmektedir. Ilac’de 11 dilden fazla dili bilen danışmanlar bulunmaktadır. Ilac’deki bütün öğretmenler TESOL sertifikasına sahip ve İngilizce öğretme alanında büyük tecrübelere sahiptir. Yüksek kaliteyi sağlayabilmek amacıyla aile yani konaklamalar her ay değerlendirilmektedir.   

Ilac’deki yüksek sezon ve düşük sezondaki öğrenci sayısı nedir? Okuldaki Türk oranı ne kadardır? 

Ilac’e dünya üzerinde 50 ülkeden çok yerden öğrenci gelmektedir.

Okuldaki Türk öğrenci oranı %4’tür.

Yüksek sezondaki öğrenci sayısı: Toronto: yaklaşık 1.000 Vancouver : yaklaşık 400

Düşük sezondaki öğrenci sayısı: Toronto: yaklaşık   700  Vancouver : yaklaşık 250

 

Programlarınız ve öğretim sisteminiz hakkında bilgi verebilirsiniz?

Ilac güçlü eğitim sistemi ile tanınmaktadır. Müfredatımız öğrencilerin İngilizce ile ilgili ihtiyaçlarını karşılayacak, gelecek planlarına yönelik (akademik İngilizce, iş İngilizcesi vb.) bir şekilde kişiye özel düzenlenebilmektedir.

Öğretmenlerimiz: en üst düzeyde eğitilmiş, TESOL,B.Ed ve CELTA sertifikalarına sahip, üniversite lisans ve yüksek lisans eğitimi almış, akademik ödüllere sahip, Kanada ve yurtdışında eğitim konusunda tecrübeli, öğrencilere ve onların öğrenme isteklerine karşı kibar, düşünceli kişilerdir.

Okulumuzda sunulan programlar:

Yoğun ve süper yoğun İngilizce programı (18+)

Çocuklar için İngilizce programı ( yaş : 13-17 )

Yaz ve kış kampları ( yaş 13-19 )

TOEFL kursu

TESOL diploma kursu

İş İngilizcesi kursu

Staj programı

Üniversite amaçlı programlar için İngilizce

Liseler için hazırlık programı 

Okulunuzun öğrenciler için sundukları servisler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ilac’de 11 dilden fazla dil bilen danışmanlar bulunmaktadır ve hepsi müşteri servislerinin birinci öncelik olduğunun farkındadır. Ilac’in çalışanları öğrencilerin Ilac’de alacakları egitimin onların hayatında etkili ve verimli bir dönem olması için ellerin geleni yapmaktadır. Öğrenci servisimiz öğrencilerimizi Kanada’da evlerinde gibi hissettireceklerdir.

Öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler :

Öğrencilerin yerine öğrencinin acenteleri ile iletişim halinde olmak

Ilac öğrenciler için akademik danışmanlık ve destek sunmaktadır.

Vize uzatmada yardım

Konaklama ile ilgili sorunlarda yardımcı olmak ya da aileyi değiştirmek

Seviyenizdeki gelişme ve sınıf değişiklikleri hakkında yardım

Kanada’da günlük yaşam ile ilgili duyduğunuz herhangi bir ihtiyacınızda bizimle irtibata geçebilirsiniz

Öğrencilere Kanada ve şehirler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kanada güvenli bir ülkedir. UNESCO’nun yaptığı araştırmaya göre Toronto ve Vancouver dünya üzerinde yaşanılabilir en iyi şehirlerdir. Bu şehirlerin karakteristik özellikleri: birçok kültürden insanın yaşaması, güvenli olması, 24 saat toplu taşıma ile ulaşımın sağlanabilmesi, açık hava aktiviteleri.

Kanada’da eğitim almak diğer ülkelere göre daha uygundur.

Okulun lokasyonu ve özellikleri hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Ilac’in Toronto’daki kampüsü:

Toronto’nun merkezinde. Toronto’nun ana metro istasyonlarının (Yonge ve Bloor) hemen yanında, bütün toplu taşıma merkezlerine kolay ulaşım. Okulun etrafında birçok restoran, alışveriş merkezi, gece kulübü, bar, tiyatro, sinema ve açık hava kafeteryalar mevcuttur.

Ilac öğrencilerinin ücretsiz girebileceği, Kanada’nin en tercih edilen ve en büyük kütüphanesi ve İngilizce dil eğitimi kaynağı merkezinin yanında

Toronto Üniversitesi’ne yürüyüş mesafesinde

50 sınıf ve modern donanım

Öğrenci kafeteryası ve dinlenme odası

Ücretsiz hızlı internet bağlantısı ile 50 bilgisayar

Ücretsiz kablosuz internet bağlantısı

TOEFL Ibt hazırlığını kapsayan dil laboratuvarı

TOEFL Ibt merkezi

Kanada’daki yaşam maliyetleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

İstanbul’daki yaşam maliyetinden pek farklı değil. Aylık toplu taşıma maliyeti 110 CND olarak düşünebilirsiniz, diğer kişisel giderleriniz ile birlikte toplam aylık 300–400 CND civarında bir harcamanız olur.

Aile yanı konaklamayi tercih edecek öğrencinin, bu hizmetin 3 öğün yemeği kapsadığını unutmamalı.

Okul ücretleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

4 hafta yoğun İngilizce programı    860 CAD

12 hafta            “           “                    2.580 CAD

 24 hafta            “           “                    4.300 CAD

               40 hafta            “           “                    6.800 CAD


Öğrenci profiliniz nasıl?
50'nin üzerinde ülkeden öğrencilerimiz var. Bunların üçte biri Avrupa-Ortadoğu, üçte biri Latin Amerika, geri kalani ise Asya' dan. Türk öğrencilerin oranı sezona göre değişmekle birlikte yüzde 4 ile 7 arasında. Öğrencilerin ortalama yaşı 24.

Uygulanan eğitim sistemi nasıl?
Programlarımiz öğrencilerin akademik ve kariyer hedeflerine göre düzenlenebilir. Başlıca programlarımız şunlar:

 • ESL Programları 18 seviye - Beginner, Intermediate, Advanced ve High Advanced Intensive (Yoğun) - Haftada 30 ders saati. Her ders 45 dakika. Genel İngilizce + 2 seçmeli ders Super - Intensive (Süper yoğun) - Haftada 40 ders saati. Her ders saati 35 dakika. Genel İngilizce + 2 seçmeli ders + Workshop sınıfı.
 • Junior İngilizce Yaz ve Kış kampları ILAC' ın yaz ve kış kampları, hem gençler hem de 18 yaşından büyükler için, İngilizce derslerle birlikte farklı aktivitelere de katılmak için güzel bir fırsat.
  Gold, platinum veya tenis kamplarımızdan birini seçebilirsiniz ya da size özel bir paket hazırlanabilir.
 • TOEFL, TOEIC, IELTS ve Cambridge testlerine hazırlık Resmi TOEFL test merkezi
 • TESL Sertifikası Kanadalı stajyer öğretmenlerle aynı sınıfta okuma imkanı sağlar. Bu kurs tamamlandığında, Kanada ve başka ülkelerdeki özel dil kurslarında öğretmenlik yapma imkanı oluşur. TESL Kanada tarafından onaylıdır. (www.tesl.ca)
 • Pathway (Üniversitelere Hazırlık) Programları ILAC' ta İngilizce dil eğitimine katıl ve üniversite veya kolejlere TOEFL' a gerek kalmaksızın devam et. Kanada'daki anlasmalı okullarımız lisans, yüksek lisans ve MBA için diploma ve sertifika sunuyor.

  Anlaşmalı okullarımız:
  Brock University - Ontario - www.brocku.ca
  George Brown College - Ontario - www.georgebrown.ca
  Malaspina University College - British Columbia - www.mala.ca
  Niagara College - Ontario - www.niagarac.on.ca
  Oklahoma City University - British Columbia - www.okcu.edu
  Seneca College - Ontario - www.senecac.on.ca
  Sheridan College - Ontario - www.sheridaninstitute.ca
  Thompson Rivers University - British Columbia - http://www.TRUworld.ca
  University of Manitoba - Manitoba - www.umanitoba.ca
  University of Regina - Saskatchewan - www.uregina.ca
  University of Windsor - Ontario - www.uwindsor.ca
 • Pre-Degree Programı Bir üniversite veya kolejde herhangi bir lisans, yüksek lisans veya master programına girmek isteyen olgun öğrenciler için hazırlanmış bir program.
 • Universite Foundation Program Özellikle liseden yeni mezun olmuş ve Kanada' dan lise diploması almak isteyen öğrenciler için hazırlanmış bir program.
  Bu program, üniversitelerin başvurularda dikkate aldığı beceri ve bilgiyi size kazandırır ve üniversitede daha başarılı olmanızı sağlar.
 • Staj ILAC in 4-12 haftalık staj programı, Kanada' daki çalışma ortamında İngilizcenizi geliştirmek için güzel bir fırsat.
 • Advanced İş İngilizcesi Öğrenciler iş hayatıyla ilgili konuları tartışırken iş görüşmeleri ve etkili yazı yazma gibi becerileri de öğrenir. Bazı dersler uluslararası pazarlama, sunum teknikleri ve bunların canlandırılmasını içerir.
 • Akşam Okulu Haftada 4 gündür. Part-time öğrencileri için ideal seçenektir. Tüm seviyeler mevcuttur.
 • Online Akademi Öğrenciler online eğitimle İngilizcelerini geliştirebilirler. Bu program British Council onaylıdır ve tüm seviyeler için mükemmel bir öğrenim aracıdır. ILAC öğrencileri Online Akademi'den 1 yıl ücretsiz faydalanabilir.

  Okulunuzun bulunduğu şehirlerdeki olanaklar neler?
  ILAC, Kanada'nın en büyük şehirlerinde bulunuyor: Toronto ve Vancouver. Toronto Kanada'nin en büyük ve kozmopolit şehirlerinden biri. Vancouver'da Kanada'nın ikinci büyük şehri.

 

Web Sitesi

Adres

920 Yonge St., 4th floorToronto, ONM4W 3C7, Canada

Telefon

+1 416 961.5151

Faks

+1 416 961.9267