Okul Bilgisi

YORK UNIVERSITY

Kanada’nın ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden Toronto’da bulunan York Üniversitesi, disiplinler arası araştırma ve eğitim anlayışıyla Kanada’nın en dikkat çekici üniversitelerinin başında gelmektedir. Kanada’nın en fazla öğrenciye sahip üçüncü üniversitesi olan York Üniversitesi, 55,000 öğrencisi, 7,000 kişilik akademik kadrosu ve dünya çapında 250,000 mezunuyla uluslararası öğrenciler açısından eğitim alınabilecek en iyi alternatifler arasındadır. York Üniversitesi’nde aralarında Eğitim, Hukuk, Güzel Sanatlar, Bilim, Sağlık ve Mühendislik fakültelerinin de olduğu 11 adet fakülte, 24 adet araştırma merkezi mevcuttur. 

York Üniversitesi İngilizce Dil Enstitüsü Yueli, uluslararası öğrencilere kampus içi eğitim ortamında,  yenilikçi eğitim anlayışı ve tecrübeli eğitim kadrosuyla dil öğrenme fırsatı sunmaktadır.

York Üniversitesi İngilizce Dil Enstitüsünde kütüphane, bilgisayar donanımları, sağlık merkezi, postane, sanat galerileri, tiyatro ve sinemalar, 24 saat hizmet veren güvenlik servisi gibi birçok kaliteli hizmet mevcut durumdadır ve öğrenciler grup seanslarında Kanadalı öğrencilerle birebir konuşma partnerliği yaparak dil pratiklerini geliştirme imkanına sahiptirler.

180 farklı ülkeden insana ev sahipliği yapan ve dinamik, güvenli, çok kültürlü yapısıyla Kanada’nın en gelişmiş şehirlerinden olan Toronto’da kampüs içi dil eğitimi almak isteyen öğrenciler York Üniversitesi’ni düşünmeden tercih edebilirler.