Okul Bilgisi

Ukrayna'da en eski mühendislik eğitimi veren kurumlarından birisi olan Odessa Milli Politeknik Üniversitesi resmi olarak 1918 yılında kurulmuş ve eğitim vermeye başlamıştır. Üniversitede okumak isteyen öğrenciler için her hangi bir sınav şartı bulunmaksızın, okulda okumak isteyen öğrencilerin meslek liseleri ve teknik meslek liselerinden alacakları belgeler ile okula başvurması mümkündür.

Üniversite de birçok alan üzerine eğitim almak mümkündür. Makine yapımı, tasarımı ve yönetimi, bilgisayar sistemleri, telekomünikasyon, elektrik ve radyo, elektromekanik, kimyasal teknoloji bölümleri başta olmak üzere pek çok mühendislik ve teknoloji bölümleri okulun en rağbet gören ve tercih edilen bölümleri arasında yer almaktadır. Üniversite genelinde ki tüm bölümlerde ortalama 15.000 öğrenci eğitimini sürdürmektedir.

Üniversitenin yıllık harç ücreti 2000$ ile 2500$ arasında değişiklik göstermektedir. Bu ücret bölümün türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Üniversitede çevreyi koruma, kaynaklardan tasarruf etme, beşeri bilimler, kimyasal teknolojiler, bilgisayar bilimleri başta olmak üzere 15 farklı atölye bulunmakta ve bu atölyeler aktif olarak öğrencilere hizmet vermektedir.

Aynı zamanda Odessa Teknik Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Üniversiteler Birliğine üyedir. Üniversite aynı zamanda Ukrayna genelinde pek çok teknik ve mekanik konferansların düzenlendiği, birçok fizik ve makine mühendisinin yetiştiği önemli üniversitelerden birisidir. Kurulduğu yıldan bu zamana Odessa Milli Polietnik Üniversitesi 983.000 öğrenciyi mezun etmiştir.

Adres

ODESSA