1.   İngiliz Study Travel Dergisi tarafından heryıl verilen STM Star Ödülünü almaya hak kazanmış ilk ve tek Türk EğitimAcentası.

2.   Konularında uzman, sizi gönderecekleri ülkedede bulunmuş toplam 45 eğitim danışmanı ile Türkiye’nin en büyük yurt dışıeğitim danışmanı kadrosu;

Atlas Yurtdışı Eğitim danışmanları, kendileride yurtdışı eğitim süreçlerinden geçmiş ve yurtdışında belli süreler yaşamışkişilerdir. Ayrıca yılın belli dönemlerinde siz öğrencilerimize güncel bilgi vekapsamlı hizmet verebilmek için yurtdışına seyahat etmekte ve bu seyahatlersırasında üniversite, kolej ve dil okullarını ziyaret etmektedirler.

3.   YurtDışı Ofisleri, Londra, Bakü, Kharkiv, (Ofislerimizde Türk danışmanlar çalışmaktadır)ile gittiğiniz ülkede de danışmanlığın devamı;

Atlas siz Yurtdışına gitmeyi planlayankişilere, Türkiye’de verdiği danışmanlığını sizlerin eğitim sürenizceyurtdışındaki ofisleriyle de yanınızda oluyor. Yurtdışı şubelerimizdenalacağınız sosyal desteğin yanında vize uzatma, başka bir okula transfer olmaya da Üniversite, Master başvuruları gibi teknik konularda da destekalabilirsiniz.

4.   İngiltere, Avustralya ve Amerika’daki acil durumlar için 24 saat açık cep telefonlarınınöğrencilerimizde bulunması;

Atlas’ın danışmanlık anlayışı sadece Türkiyesınırlarını kapsayan  ya da mesai  saatlerine sığacak kadar  sınırlı değildir. Öğrencilerimize bulundukları ülkenin aynısaat diliminde bulunan şubelerimizden sürekli destek alabilme şansına sahipler,üstelik bu desteği tecrübeli Türk Atlas danışmanlarından alıyorlar vedanışmanlarımızın cep telefonları acil durumlar için 24 saat açıktır veöğrencilerimize Türkiye’den ayrılmadan önce öğrencilerimize cep numaralarıverilmektedir.

     5.   Türkiye’nin ISO 9001:2000 belgeli ilk yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi olması;

Kurulduğu 1990 yılından bu yana eğitimkalitesinden ödün vermeden sürekli gelişen şirketimiz Türkiye’nin ilk ISO9001:2000 belgeli yurtdışı eğitim danışmanlıkşirketidir. Her yıl düzenli yapılan denetimleri sıfır minör hata ilegeçmektedir.

     6.   28 yıllık bilgi birikimi ve tecrübe ilesektörün en eski kurumlarından olması;

Atlas 1990 Ocak ayında İstanbul’da kurulmuşve sektörün en eski danışmanlık şirketlerinden birisidir ve bünyesinde 10yıldan uzun süredir danışmanlık hizmeti veren tecrübeli danışmanlarbulunmaktadır. ATLAS kurumsal olarak da sürekli gelişmiş ve danışman bilgi vetecrübelerini kurum şirket ve tecrübesi olarak depolayarak kurumsal bilgibirikimini sürekli artırmıştır.  Bugünkü gücünü geçmişteki tecrübelerindenalarak öğrencilerine verdiği hizmeti yenileyerek devam ettiren güveninkazançtan daha önemli oluğu düşüncesine sahip danışman kadrosuyla sektörde engüvenilir firmalar arasında öne çıkmaktadır.

     7.   Gidilecek ülke ile ilgili her ay yapılan oryantasyon semineri;

Her ay düzenlenen oryantasyon seminerimizde,yurtdışına çıkacak öğrencilerimize adaptasyonlarını kolaylaştırmak  içinbilgiler verilmektedir. Seminer sırasında öğrenciler karşılaşacakları vehazırlıklı olmaları gereken konular ile ilgili bilgilendirilirler. SeminerlerTaksim ofisimizde gerçekleştirilir ve öğrencilere ilgili ülke ile ilgiliyurtdışına çıkış rehberi verilmektedir.

     8.   Türkiye’de 9 şube (İstanbul Taksim, Beşiktaş, Kadıköy, Şaşkınbakkal, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kayseri, Konya, Samsun);

Türkiye'de bulunan 11 ofisimizleöğrencilerimize pazartesiden cumartesiye danışmanlık hizmeti verip, şubelerimize gelemeyen Türkiye genelindeki öğrencilerimize web sayfamızdanonline destek vererek ofislerimize gelmelerine gerek kalmadan işlemlerini yürütülebilmekteyiz.

     9.   Okul kaydı, konaklama organizasyonu, eğitim ve vize danışmanlığının ücretsiz olması;

Öğrencilerimize Atlas şubelerinden biriyle işlemlerin başlamasından okul kaydının yapılması konaklama organizasyonlarının hazırlanmasına, vize danışmanlığına, oryantasyon programına kadar ücretsiz hizmet almaktadırlar. Bu ücretsiz hizmetlerimiz öğrencilerimizin yurtdışına varmasıyla birlikte yurtdışı ofislerindende verilmeye devam edilmektedir.

     10.  Kariyer danışmanlığı ile ilgili uzman psikolog yardımı;

Özellikle liseden mezun olacak arkadaşlarımızyada  kariyerlerine yön vermek isteyenler uzman danışmanlığa ihtiyaçduyarlar biz Atlas olarak bu konuda da uzman psikologumuz eşliğindeöğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmeye, beklentilerine göre kendilerinitanımaya, isteklerini hedeflerini belirlemeye ve nasıl bir yol izlemelerigerektiği nasıl bir kariyer planlamasına ihtiyacının olduğunu belirlemeyeyardımcı olmaktayız. Üstelik bu hizmeti alabilmek için Atlas öğrencisi olmayagerek yoktur.

     11.  TURSAB, A grubu üyeliği;

Atlas Türkiye Seyahat Acenteler Birliğinin Agurubu üyesidir. TURSAB 1972 yılında kanun ile kurulmuş resmi bir birliktir vekanun ile belirlenmiş meslek disiplininin sağlanması ile ilgili yetkileresahiptir.

     12.  UED kurucu üyeliği;

ATLAS, Eğitim Danışmanlığı sektörüne standartgetirmek ve gelişimine katkı bulunmak amacı ile kurulan Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneğinin kurucu üyesidir.

     13.  Dil okulu ve üniversitelerin Türkiye resmi temsilciliği;

Atlas Yurtdışı eğitimi 500’den fazla dil okulu ve Üniversitenin resmi temsilcisi olup bu okullar için ücretsiz hizmet vermektedir ayrıca Dünya’da 37. Sırada bulunan Sydney Üniversitesi ve 7 nobel ödüllü Melbourne Üniversitesi gibi bazı üniversitelerin Türkiye deki tek resmi temsilcisidir.

     14.  Yılda 2 kere yapılan Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları;

Atlas Yurtdışı danışmanlığı olarak A kareYurtdışı Eğitim firmasının sponsorlarından birsi ve ortağıdır. AKARE yılda 2 kez eğitim fuarı düzenlemekte bu organizasyona bir çok yabancı üniversite ve dil okulu katılımcısı getirerek Türk öğrencilerle buluşturmakta ve fuar süresinde farklı ülkeler hakkında eğitim ve yaşam koşulları hakkında içeriği zengin seminerler organize etmektedir.

     15.  Her ay güncellenen web sitesi ve e-dergi;

atlasedu.com sayfasında web sitesi içeriğinin yanı sıra her ay güncellenen e-dergisinin zengin içeriğiyle eğitim sektöründeki son haberlere yer vererek siz öğrencilerimize destek vermektedir.

     16.  En uygun uçak bileti ve bağlantılarının “outsource” edilmeden kurum içerisinden takibi ve kontrolü;

Taksim ofisimizde bulunan biletleme departmanı personelimiz öğrencilerimizin bilet araştırmalarını kendi AMADEUS ekranlarından yaparak en uygun, fiyat rota ve sınıf için rezervasyon seçenekleri çıkarmakta ve öğrencilerimize iletmektedir.

Paylaş:
Yazdır