Uluslararası kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişimi ,  iş dünyasında artan rekabet, gençlerin yabancı dillerini sınıf ortamı dışında iş hayatı içerisinde de geliştirme ihtiyacını doğurmuştur. Yurtdışındaki okullar tarafından, eğitim programlarını takiben ayarlanan staj programlarının amacı, öğrencilere profesyonel alanlarda gelişimlerine ilaveten, ofis ortamında, iş dünyasının farklı  problemleri içerisinde yabancı dillerini geliştirme ve pratik yapma olanağı sağlamaktır. Ayrıca öğrenciler spesifik bir iş sahası ile ilgili kelime ve terimlere de hakim olmaktadır. Öğrenciler yurtdışında edindikleri bu deneyim ile aynı zamanda CV’lerini de zenginleştirebilmektedir. Stajlar  iş yaşamına dair en temel bilgilerin yanı sıra öğrencilere ülkelerine döndüklerinde iş yaşamında uygulayabilecekleri beceriler kazandırmaktadır. Bu programa katılmak isteyen öğrencilerin amacı para kazanmak değil, kişisel gelişim ve profesyonel kariyerlerine  katkıda bulunmak olmalıdır


Yurtdışındaki okullar tarafından sunulan staj Programlarına katılabilmek için yoğun bir dil kurslarına veya kısa dönem sertifika ve diploma programlarına kaydolmak gerekmektedir.  En az 4 haftalık dil kursunu veya kısa süreli diploma programlarını başarı ile tamamlayan öğrencilerin tam gün yada yarım gün staj yapma imkanları vardır. Stajlar maaşlı yada maaşsız olabilir.

Programlara başvuru yapabilmek için; yabancı dil düzeyinin en az orta seviyede olması gerekmektedir. Ayrıca okullara CV , niyet mektubu, eğitim ve iş geçmişiniz ile ilgili belgeler göndermeniz de gerekebilir.

Staj programları için gitmek istediğiniz tarihten 2 -3 ay evvelinden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya’da staj programları ve detayları için size en yakın ATLAS ofisini ziyaret edebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır