• Kanada Vize İşlemleri

Kanada Vize İşlemleri

Kanada hem yaşam standartları açısından hem de eğitim kalitesi açısından dünyada en önde gelen ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle, her vize prosedüründe olduğu gibi öğrencilerin vize başvurusunu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususları gitmek isteyen öğrenciler en iyi şekilde yerine getirirse, vize sonucu öğrencilerin lehine olur.  

Vize aşamasında öncelikle öğrenciyi ülkesine bağlayan sebepler olmalıdır. Burada öğrenci olması, kişinin burada çalışıyor olması ve Kanada’ya eğitim amaçlı izinli gidecek olması gibi. Eğer bu etmenler yerine oturuyorsa, sponsorun hesabında tüm giderleri karşılayacak miktarda parada varsa vize genel anlamda yerine oturur. Kanada vizesi için yazılacak niyet mektubu da büyük önem arz etmektedir.                                                                                                                                                    

 Vize dosyası hazırlandıktan ve danışmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra Ankara’da bulunan Kanada Konsolosluğu’na yollanmaktadır. Ortalama vize süresi 2-8 hafta arasında değişmektedir. Vize sonuçları öğrencinin adresine direk gitmektedir. Sonuç belli olduktan sonra öğrencinin uçak bileti ve konaklama konfirmasyonu belli olur. Öğrenciye şubelerimizde gitmeden önce Kanada ile ilgili oryantasyon verilir.

Detaylı bilgi için bilgi istek formu doldurabilir veya size en yakın ATLAS ofisine gelebilirsiniz.

 

 

Paylaş:
Yazdır